Kvalifikovaní stavební dělníci z Ukrajiny

Dělník ve stavebnictví z Ukrajiny – zdeníci z Ukrajiny

Problém nedostatku pracovních sil jsme si v Čechách již dávno zvykli řešit dovozem stavebních dělníků z Ukrajiny. Děje se tak ovšem povětšinou jejich zaměstnáváním v roli agenturních zaměstnanců na 3-měsíční pracovní víza (pokud ne na polská případně vůbec žádná). Důsledkem této praxe je mimořádně rychlá rotace zaměstnanců, která znemožňuje hlubší zapracování a tím i neochota zaměstnavatelů zaměstnávat cizince na místech určených kvalifikovanému stavebnímu personálu.

Zaměstnavatelé staví zahraniční dělníky obvykle do nízko-kvalifikovaných pracovních pozic a připravují se tak o většinu potenciálu, který zaměstnávání kvalifikovaných ukrajinských dělníků skýtá. Ukrajina nabízí velmi kvalitní stavební specialisty, jejichž potenciál lze plnohodnotně využít zaměstnáváním na dlouhodobý pobyt spojený se zaměstnaneckou kartou. Ta pak zaměstnanci umožní pracovat v ČR až na 2 roky a její platnost se dá kontinuálně prodlužovat podle toho jak je potřeba.

Nejčastěji realizované zakázky na zprostředkování kvalifikovaného stavebního personálu agenturou All around Europe v roce 2018.

Nízká kvalifikace: betonář, železář, montážník lešení, pomocník zedníka

Vyšší kvalifikace: zedník, řidič nákladního vozu, obsluha bagru, grejdru, buldozeru, válcovačky a finisheru (obecně obsluha stavebních strojů).

Řídící personál: stavební asistent, stavební mistr, stavbyvedoucí

Režim Ukrajina a jiné vládní projekty na podporu dlouhodobého zaměstnávání cizinců.

Není pravdou obecné tvrzení, že zaměstnávání cizinců je příliš komplikované,  a že se lesem administrativních procedur a omezení prakticky nedá projít. Vládou schválené a již více než 2 roky podporované projekty, určené ke zjednodušení získávání dlouhodobých pracovních povolení, typu „Režim Ukrajina“ , již nabízí možnost k využití pro téměř všechny typy a velikosti stavebních firem.

Základním rozdílem oproti standardnímu způsobu vyřizování žádostí o dlouhodobé vízum je, v případě vládního programu, především záruka větší kontroly nad průběhem žádosti a tím i větší přesnosti odhadu příjezdu zaměstnance do zaměstnání.

Poptat zaměstnance z Ukrajiny

Štítky: , , , , , , ,