Zedníci, malíři, betonáři, elektrikáři a další zaměstnanci ve stavebnictví z Ukrajiny

Dělník ve stavebnictví z Ukrajiny – zdeníci z Ukrajiny

V roce 2019 je a také stále bude dlouhodobý nedostatek kvalifikovaných pracovníků v dělnických profesích mnoha oborů, týká se to i pomocných nekvalifikovaných profesí. Stavebnictví pociťuje tuto krizi nejvýrazněji.

Extrémně nízká nezaměstnanost, vysoká fluktuace zaměstnanců (zaměstnanci si mohou vybírat atraktivnější profesi, jdou za vyššími mzdami apod.), rychlé tempo růstu ekonomiky… To vše má za důsledek nedostatek kvalifikovaných pracovníků na trhu práce.

Poptat zaměstnance z Ukrajiny

Nedostatek dělníků ve stavebnictví

Řada developerských projektů čeká na realizaci a nevyvíjí se takovým tempem, jaký by si sami developeři a stavební firmy představovali. Jedním z důvodů je dlouhodobý nedostatek pracovníků v dělnických profesích.

Dochází ke zpožďování realizací nových bytových domů, ale i rodinných domů, poptávka po rekonstrukcích bydlení značně převyšuje nabídku, některé stavební firmy dokonce musí řadu zakázek odmítat a podobně. Zdá se, že se jedná o opravdu velký problém, naštěstí může mít poměrně snadné řešení.

Ve stavebnictví je dlouhodobě největší zájem převážně o tyto profese:

  • zedníci
  • pokladači
  • malíři
  • truhláři
  • betonáři
  • silničáři
  • elektrikáři

Řešení nedostatku pracovních míst ve stavebnictví? Zaměstnávání Ukrajinců a dalších cizinců.

Není pravdou obecné tvrzení, že zaměstnávání cizinců je v ČR příliš komplikované a vládou nepodporované. Při zaměstnávání Ukrajinců máte možnost využít vládních programů Režim Ukrajina či Projekt Ukrajina. Jedná se o režimy zvláštního zacházení při získávání zaměstnanecké karty u Ukrajinců. K čemu je pro cizince dobré získat zaměstnaneckou kartu? Díky tomuto povolení totiž cizinec získá právo žít a pracovat v Čechách na dobu minimálně jednoho roku.

Základním rozdílem oproti standardnímu způsobu vyřizování žádostí o dlouhodobé vízum je v případě vládního programu především záruka větší kontroly nad průběhem žádosti a tím i větší přesnosti odhadu příjezdu zaměstnance do zaměstnání.

Uvažujete o zaměstnávání cizinců, ale bojíte složitých administrativních procesů? Obraťte se s důvěrou na nás.

Máte obavy, že jde o zdlouhavý proces, že musíte splnit obtížné podmínky? Pak se neváhejte obrátit na nás a přesvědčíme Vás o opaku. Naše personální agentura All Around Europe se přímo specializuje na zaměstnávání cizinců, zejména z Ukrajiny.

Při hledání vhodných pracovníků postupujeme takovým způsobem, aby byla minimalizována administrativní zátěž na straně kandidátů i zaměstnavatele. Díky osvědčeným kontrolním postupům a domyšleným procesům minimalizujeme riziko chyb a čas nezbytný k získání potřebných povolení. Pokud to jde, děláme administrativní kroky za zaměstnavatele nebo kandidáta. Případně poskytneme potřebnou podporu a kontakty.

Udělejte krok správným směrem a zaměstnejte šikovné a kvalifikované zedníky, malíře, betonáře a další dělníky z Ukrajiny.

Poptat zaměstnance z Ukrajiny

Štítky: , , , , , , ,